ביקורת מבנים > ביקורת מבנים

מהי ביקורת מבנים ?

ביקורת מבנים כוללת התאמה לתוכניות והמפרטים וכללי נורמות מקצועיות מקובלות .

נושא ביקורת מבנים תופס תאוצה בשנים האחרונות ונמצא תחת מגמת עלייה ברורה וחשובה ברמת המודעות של בעלי בתים פרטיים וועדי בתים אשר יוזמים את בדיקת גילוי הליקויים המקצועית בביתם וברכוש המשותף בבניין ומעוניינים לקבל את הטיפול והפיצוי ההולם מהקבלן במידת הצורך. ביקורת מבנים נועדה לשם מציאת ליקויי בנייה היכולים להתגלות בכל שלב ושלב של רכישת הדירה/מבנה, החל משלב ניהול מו"מ ולפני החתימה על החוזה, ועד לאחר קבלת המפתח של הדירה/המבנה החדשים.

לאחר שנים של ניסיון בתחום ביקורת מבנים אפשר לומר בוודאות שליקויי הבניה הנפוצים בישראל מסיבות אלו ואחרות אינן תלוית בהכרח במידת גודלו ושמו הידוע או הלא ידוע של קבלן זה או אחר.
ביקורת מבנים נעשית על ידי מהנדס המתמחה בהנדסת בניין, מומלץ שהמהנדס יעבוד בחברה מסודרת העוסקת בתחום ביקורת מבנים בכדי שתוכל לתת מענה ואחריות לדוחות של המהנדס במקרה ויש צורך לפנות לבתי המשפט,שמאים,עורכי דין,בדיקת רטיבות וכ"ו הן דבר חיובי נוסף שיש לחברת ביקורת מבנים על פני מהנדס עצמאי שנמצא בתחום.

ביקורת מבנים מספקת לנו הערכת מצב על ליקויי המבנה ועל שווי הנכס המבוקש, לעיתים קרובות עיסקאות רכישה של דירות יד שנייה מתבטלות/מתרחשות בעקבות ביקורת מבנים חיובית/שלילית ולכן ישנה חשיבות גבוה לתוצאות הדו"ח ולמסקנותיו.

התעלמות ואי טיפול בליקויים אשר נרשמו בדו"ח ביקורת מבנים גורמת לפגיעה באיכות החיים של הדייר – ובנוסף גורמת להוצאות תיקון מיותרות שהיו יכולות להיות על חשבון הקבלן .

כאן זה הזמן לציין שעלות הבדיקה אשר כוללת בתוכה את הדו"ח וחוות הדעת של מהנדס ביקורת מבנים הינה מזערית בהשוואה לעלות התיקונים והנזקים עקב ליקויי בניה הקיימים בבית בד"כ. על הרוכשים לדעת כי אחריות הקבלן לתיקון הליקויים עוברת מיד ליד במשך השנים בין הרוכשים השונים בהתאם לתקופת האחריות על הנכס.

עריכת ביקורת מבנים על ידי מהנדס מומחה תספק לנו הערכת מצב ותספק לנו חוות דעת מקצועית לגבי מצב הנכס ועל הליקויים שבו במידה וישנם.

קונים דירה חדשה ? עוברים לדירת יד שנייה ? רוצים לעשות בדק בית וקבל דו"ח ביקורת מבנים בשילוב חוות דעת מקצועית של מהנדס בניין בעל ותק וניסיון עצום בתחום?  צרו עימנו קשר ואנחנו נספק לכם את השירות המקצועי והאמין ביותר בתחום ביקורת מבנים !