ביקורת מבנים > בדיקת קרינה

בדיקת קרינה

בדיקת קרינה חושפת את רמת הקרינה שבה אנו נמצאים והאם יש חריגות קרינה מעל התקן הרצוי

בדיקת קרינה – כיום בעידן המודרני שבו אנו חיים אנו מוקפים בקרינה אלקטרומגנטית בלתי מייננת וכנראה שכבר עכשיו בשנייה זו אתם סופגים קרינה בלתי מייננת, קרינה היא לא דבר בריא וחשיפה ממושכת אליה ברמות גבוהות יכולה לגרום למחלות ולסיבוכים.

לכן שאנו עוברים לדירה חדשה רצוי שנעשה בדיקת קרינה כדי שנוכל לדעת מהי " רמת הקרינה " שנמצאת בחדרי הבית.

כיום עושים הבחנה בין שני סוגים של חשיפה לקרינה:

    • 1.קרינת חשמל הידועה כקרינת ELF הנגרמת בעיקר מעמודי חשמל,ארונות חשמל,כבלים חשמליים שנמצאים בקירות הבית ושאר המכשירים החשמליים
  • 2.קרינת תקשורת הידועה כקרינת RF הנגרמת בעיקר מאנטנות שקולטות ומשדרות,מיקרוגל,ראוטר למחשב,ושאר המכשירים אשר קולטים ומשדרים תדרים.

כשאנו עושים בדיקת קרינה אנחנו "ממפים" את הקרינה בבית,הכוונה היא שלאחר בדיקת קרינה המהנדס יוכל לומר לכם בוודאות מהי רמת הקרינה הנמצאת בכל חדר והאם היא עומדת בתקנים של המשרד איכות הסביבה או האם ישנם חריגות של קרינה בחדרי הבית .

כשאנו עוברים דירה אנחנו לא יודעים בדיוק למה לצפות מכיוון שאנחנו לא מכירים את הסביבה והכל נראה חדש לנו,לכן קשה עוד יותר לראות האם יש אנטנות בסביבה(במיוחד לאור העובדה שמסתירים אותם) להתייחס לכל עמוד חשמל שיש בסביבה או אפילו למיקום ארונות החשמל בבניין/דירה ,זו הסיבה שכדאי לעשות בדיקת קרינה על ידי מהנדס שעבר הכשרה ובעל רישיון של משרד איכות הסביבה שהינו עומד בתקנים ושמספק את הכלים הנכונים והזמן הנכון לכל בדיקת קרינה שהוא עושה(ישנם בדיקות קרינה שנערכות לוועדי בית וההתייחסות היא שונה)

בדיקת קרינה נעשית על ידי מהנדס בעל רישיון מטעם משרד איכות הסביבה ועורכת כבין חצי לשעה בעלות הנעה בין 450-650 שקלים תלוי בהתאם לזמן והמקום המתבקש, ישנם גם חברות שעושות בדיקת קרינה בחינם אבל רצוי לבדוק מהיכן הן משלמות כסף למהנדסים שלהם( רמז: חברות הפולטות קרינה) לכן חשוב מאוד לעשות בדיקת קרינה רק עם חברה פרטית אשר המימון שלה מגיע אך ורק מהלקוחות שלהם היא עושה את הבדיקות.

בתום הבדיקה המהנדס יסביר ללקוח בעל פה את תוצאות בדיקת הקרינה שנעשתה בדירה בצורה פשוטה וברורה ורק לאחר 3-4 ימי עסקים יקבל הלקוח דו"ח מפורט עם כל הממצאים שנמצאו בבדיקה כגון רמות הקרינה,מספר הנקודות שנבדקו,תמונות,וכמובן המלצות בכדי למגר את הקרינה.

דו"ח בדיקת קרינה הינו קביל בבית משפט במידה ויש צורך לפנות לרשות המקומית/עירייה/בית משפט/שאר גורם אשר קשור בצורה זו או אחרת לגורם הקרינה. 

קרינה זה נושא בריאותי ופחות עניין כספי ובשונה מהדו"ח של ביקורת מבנים שבו אנו מנסים לצמצמם עלוית ולמזער נזקים , דו"ח בדיקת קרינה נועד לשם שמירת בריאות המשפחה שלנו ושל הקרובים לנו,אם גם אתם מעוניינים להזמין בדיקת קרינה צרו עימנו קשר עוד היום ואנחנו במרכז הישראלי בדק בית נשמח לעזור.