ביקורת מבנים > בדיקת עבודת שיפוצים

בדיקת עבודת שיפוצים

עבודת שיפוצים -בדק בית לשיפוץ

 בדיקת עבודות שיפוצים – שיפוץ הבית הינו תהליך ארוך, מסורבל יקר ולא נוח, במהלכו מגיעים לא אחת לויכוחים עם קבלן השיפוצים.

בדיקת עבודות שיפוצים היא הדרך היחידה בה ניתן להבטיח שכל התהליך שעברתם היה באמת תהליך אמיתי ונכון ושקיבלתם את התוצאות הרצויות שהובטחו לכם עוד מבעוד התחלת התהליך, בדיקת עבודות שיפוצים מתבצעת על ידי מהנדס מומחה ומנוסה אשר מכיר את התחום ובוחן את איכות החומרים, איכות העבודה והאם השיפוץ עומד בתקנים השונים.

מדוע צריך בדיקת עבודות שיפוצים ?

בדיקת עבודות שיפוצים (בדק בית) הינה הדרך היחידה להבטיח שקט נפשי. 
קבלני שיפוץ רבים לא מודעים לתקני התכנון והבנייה המשתנים בתדירות גבוהה, או שאינם בעלי רישיון שיפוץ, או שפשוט הם לא מקצועיים כמו שהם מעידים על עצמם. אנשים רבים אשר עברו את כל התהליך של שיפוצים לא היו מרוצים מהתוצאה, או אף גרוע מכך – חלק מהלקוחות מגלים כי השיפוצים יצרו ליקויי בניה בבית (כגון : נזקי רטיבות, נזילות, ריצוף או טיול בלתי תקינים, גימור לקוי ועוד). ניתן לחסוך עוגמת נפש זו באמצעות בדיקת עבודות שיפוצים אשר מחייבת את קבלן השיפוצים להביא את המבנה לרמת הגימור הגבוהה ביותר או לשאת בהוצאות הנלוות של תיקון המבנה ולסיים את השיפוצים הנחוצים לו.

כיצד מתבצעת בדיקת עבודות שיפוצים ?

מול כל קבלן שיפוצים מומלץ להכין חוזה מסודר אשר בתוכו יכללו את כל רשימת הפרטים אשר דורשים שיפוץ . לאחר העבודה יש להזמין מהנדס בניין , אשר יבחן את הנושאים הבאים:

  • בדיקת שלד המבנה, הקירות, הריצוף, הטיוח והצביעה כדי לוודא כי לא נגרם נזק בטיחותי למבנה עצמו.
  • בדיקת מערכות האינסטלציה, האיטום והבידוד כדי לוודא כי לא נוצרו נזילות וכדי למנוע כתמי רטיבות עתידיים.
  • בדיקת רכיבי המבנה (מדרגות, דלתות, חלונות וכיו"ב) ומערכות המבנה (מערכות אספקת החשמל, האוורור, הגז וכיו"ב) כדי לוודא כי לא נגרם נזק למערכות.
  • בדיקת חומרי הגלם ואיכות עבודת השיפוץ הנקודתית כדי לוודא שבוצעה על פי תקני הבנייה בצורה יעילה ונכונה.

בסוף הבדיקה יתקבל דו"ח בדיקת עבודות שיפוצים אשר נעשהבסיוע ייעוץ משפטי ומהווה מסמך משפטי מחייב, ובצירוף חוזה שיפוצים מכריח את קבלן השיפוצים לתקן כל נזק שנגרם ולהביא את ביתכם בדיוק למצב אותו רציתם מלכתחילה. רק כך כל תהליך השיפוצים יסתיים על הצד הטוב ביותר – ואתם תקבלו את הבית החלומי שכל כך רציתם.