בדיקת בית > בדיקת דירה מקבלן

בדיקת דירה מקבלן

בדיקת ליקויי בניה מדירה מקבלן

קניתם דירה מקבלן, שילמתם כבר את מירב הסכום אם לא את כולו ועכשיו הגיע הרגע המיוחל לקבל את המפתח ולעבור לגור בדירה החדשה. אבל לפני שמקבלים את המפתח הקבלן יקרא לכם לעשות בדק בית שנקרא פרוטוקול ראשוני בכדי שתוכלו לראות בעצמכם את הדירה ולהראות לקבלן את הליקויים שדורשים תיקון, לאחר פרוטוקול ראשוני הקבלן יבצע את התיקונים הנדרשים , ואז הקבלן יבצע אץ התיקונים הנדרשים בכדי שיוכל לקרוא לכם לפרוטקול שני שהינו למעשה פרוטוקול מסירה שבו אתם מקבלים את המפתח לדירה החדשה.

אחריות הקבלן על הדירה נמשכת שנים אבל בשנה הראשונה הקבלן אחראי על הכל ולכן היא שנה מכרעת לדייר ולדירה שלו, את השנה מתחילים לספור מיום קבלת המפתח לדירה.
 
הזמן המומלץ ביותר לעשות בדק בית הוא ביום הנקרא : " פרוטוקול ראשוני " בכדי שהמהנדס יוכל למצוא את כל הליקויים ולרשום אותם בדוח מסודר בכדי שהלקוח יעביר אותם לקבלן וזה יתקן אותם לפני מסירת הדירה.
חשוב לזכור שהדירה הינה בבעלות הקבלן עד ליום מסירת המפתח ולכן יש לעדכן את הקבלן בנושא הבאת בדק בית על ידי מהנדס לדירה רק הקבלן יוכל לאסור או לאשר הגעת וכניסת בעל מקצוע לדירה( כ80 אחוז מהקבלנים מאשרים כניסת בעלי מקצוע לדירה)
 
הסיבה שמומלץ לעשות את הבדיקה לפני קבלת המפתח נובעת מ 2 סיבות עיקריות: 
  • לאחר הבדיקה ומציאת הליקויים הקבלן יצטרך לתקן את הליקויים ולכן עדיף שהדירה תהיה ריקה ללא רהיטים וגם בשביל הדייר שלא ישמח לגור בדירה שעורכים בה שיפוצים 
  • מההיבט הפסיכולוגי שבו הקבלן צריך " לרדוף" אחר הלקוח ולא להיפך, ברגע קבלת המפתח הדייר הוא זה שיצטרך להתקשר לקבלן ולבקש ממנו לבוא לדירה ולא להיפך.
בדק בית לדירה מקבלן הינה בדיקה חשובה ומומלץ לבצע אותה ללא קשר לשם הקבלן/יזם מכיוון שהטדם שיצר את הליקוי אינו הקבלן אלה הפועל בשטח.