ליקויי בנייה

ליקויי בנייה > ליקויי בנייה

ליקויי בניה

ליקויי בניה הינם הפער בין מה שנדרש והובטח על ידי הקבלן לבין התוצאה המתקבלת

ליקויי בניה בדק בית נועד כדי לגלות מהו אותו פער ומה העלויות התיקון בכדי לצמצם את הפער הזה.

הסטטיסטיקה מוכיחה כי ברוב הדירות הנבנות כיום קיימים ליקויי בניה. עבודה שטחית של קבלנים המתבטאית בחוסר הקפדה על סטנדרטים בניסיון לחסוך כסף הפכו לנורמה מקובלת גם אם היא אינה נסבלת. קבלנים רבים משתמשים בחומרים לא איכותיים או בתערובות לא נכונות עובדות הפוגמות במבנה הסופי ולמעשה יוצרות ליקויי בניה במבנה אותו רכש הלקוח במיטב כספו. 

יכולתם של רוב רוכשי הדירות לאתר ליקויי בניה הינה מועטה וחלקית . אין להם את הידע הנדרש ויכולת האבחנה לזהות ליקויי בניה גלויים או ניסתרים. כפי שכל אדם נעזר במומחים על מנת לבחון את טיבו של המוצר שרכש או השירות שקיבל קל וחומר כשמדובר ברכישה שהינה , לעיתים קרובות, הרכישה המשמעותית ביותר בחייו. 

רוכשי דירות שניסו לאתר ליקויי בניה בכוחות עצמם ימצאו ליקויי בניה שטחיים או חלקיים בעוד שהליקויים המהותיים ביותר לא יחשפו לעיניהם. כאשר הם יגלו אותם לבסוף זה עלול להיות מאוחר מידי או כואב מאוד. יכולת המיקוח שלהם מול הקבלן הינה מוגבלת ללא דו"ח הנדסי מקצועי, קביל בבית משפט, המהווה מסמך המחייב את המוכר לתיקון ליקויי בניה הקיימים במבנה.

בדיקה של צוות מקצועי יסודי ואחראי מאתרת את ליקויי בניה ומאפשרת ללקוח לקבל תמורה מלאה לכספו.

אילו סוגי ליקויי בניה קיימים ?

ישנם כמה סוגי ליקויי בניה, חלקם נובע מהרכיבים שמהם הוקם המבנה חלקם נובע מתיכנון לקוי חלק מהליקויים הם בלתי הפיכים וחלקם ניתנים לתיקון .

  • ליקויי בניה בשלד המבנה –סדקים עבים,נשירת חיפוי קירות,תזוזה של קיר תומך,וכ"ו .
  • ליקויי בניה מסוג רטיבות בתקרה או בחיבורים של קירות הבית .
  • ליקויי בניה אי התאמה במידות של המבנה .
  • ליקויי בניה במערכת של הבית כגון ניקוז נכון,מים,אויר,חשמל .
  • ליקויי בניה ברכבי הבית כגון חלונות דלתות שקעים ועוד .
  • ליקויי בניה בטיחותיים כגון מעקה,ממ"ד ,מערכות אש וגילוי עשן.
  • ליקויי בניה אסתטיים לדוגמא עיבוי,טיח, צבע, סדקים דקים,חיפוי,פאנלים ועוד….

על כל אחד מליקויי הבניה הללו ניתן לקבל פיצוי מהקבלן מכיוון שאתם כלקוחות שילמתם כסף טוב לקבלן כדי שלא יהיו את הליקויים הללו ! אם ובמידה ונמצאו אחד מהליקויים האלה-לכם מגיע כסף חזרה! זה כסף שמגיע לכם כי אתם שילמתם אותו במעמד חתימת החוזה של קניית הדירה, למרות שיהיו הרבה אנשים שיגידו שלהתלונן על חלון חורק זה קטנוניות אז כאן זה המקום להזכיר את מחיר הדירה ואת ההבטחות שקיבלתם במעמד חתימת החוזה לקניית הדירה, 

ברגע שאנו בוחנים ליקויי בניה במבנה/דירה אנו למעשה מעמידים את הקבלן במבחן המציאות לראות איזה ציון הוא קיבל על יושר והגינות –ויותר מכל לראות אם הוא עמד בהתחייבות שלו כלפי הלקוחות שלו שלהם הוא הבטיח דירה בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובמידה ולא אז שיפצה את הלקוח על אי עמידה בתנאי החוזה.

אז אם גם אתם רוצים לבדוק אילו ליקויי בניה יש בדירה שלכם צרו עימנו קשר כבר עכשיו ואנחנו נשמח להעמיד לרשותכם את מיטב המומחים בתחום שיספקו לכם את התשובות הטובות והאמינות ביותר.