ליקויי בנייה

ליקויי בנייה > קבלת דירה מקבלן

קבלת דירה מקבלן

תהליך קבלת דירה מקבלן פרוטוקול ראשוני

קניתם דירה מקבלן הכל נהדר, ועכשיו מתחילים להגיע השלב של קבלת הדירה איך זה עובד ומה כדאי לדעת ומה היא צורת ההתהלות הטובה ביותר בזמן קבלת מפתח? עכשיו שהגיע הרבה לקבל את הדירה, הקבלן יקרא לכם להגיע לדירה בשביל שתוכלו לעבור ביחד איתו על הדירה ולבדוק ולראות בעיניים שלכם שהכל באמת בסדר ושהדירה נמצאת במצד תקין ואם ישנם ליקויי בניה בדירה אז תפקדיכם להעיר לו על כך כדי שהוא יוכל לתקן ולסדר את הדירה לפני שתקבלו את המפתח לדירה , מהלך זה נקרא פרוטוקול מסירה או בכינוי פרוטוקול ראשוני.

המטרה: " לבדוק אילו ליקויים ישנם בדירה? " 

פרוטוקול ראשוני הוא הזמן האידאלי להבאת מהנדס בניין של בדק בית .

  2 הסיבות העיקריות מדוע זה הזמן הטוב ביותר להבאת מהנדס:
  • א. הדירה כרגע נמצאת בבעלות הקבלן ויש לו את האינטרס המלא לתקן את הליקויים במהירות האפשרית כדי שאתם תסכימו לקבל את הדירה.
  • ב. אף אחד לא אוהב "לחיות באתר בנייה" וגם כי כרגע כל שיפוץ של הדירה בעקבות תיקון הליקויים ייעשה בזמן שהדירה ריקה מרהיטים ולא בזמן שאתם מתגוררים בה.
  • כאן זה המקום לציין שלא כל הקבלנים מאשרים את כניסתו של מהנדס או שאר בעלי המקצוע האחרים לדירה והחוק נוטה לטובתם בנושא זה,לכן צריך לעדכן את הקבלן שברצונכם להביא מהנדס לזמן הבדיקה. 
  • לאחר שהמהנדס יעבור על הדירה ויוציא דוח 

בדק בית

  •  מסודר ,מגישים את הדוח לקבלן בכדי שהוא יוכל לעבור על הליקויים ולתקן אותם כחלק מהאחריות שיש לקבלן על הדירה. ברגע שהקבלן מסיים לתקן את הליקויים הוא קורא ללקוח לקבל את המפתח לדירה(הכינוי :פרוטוקול שני) שבו הקבלן מוסר את המפתח לדירה ללקוח.
  במידה והקבלן אינו מתקן את הליקויים מכל סיבה שהיא הלקוח ישקול הגשת תביעה מכיוון שהלקוח שילם על הדירה לפי חוזה מסודר עם מפרטי טכני וחוזה ברורים,במידה והלקוח מקבל דירה שאינה עומדת בחוזה ובתנאים אז הקבלן מפר את ההסכם שעליו הוא חתם וללקוח יש עילה לתביעה מול הקבלן בבית המשפט עם הדוח ההנדסי של בדק הבית.